search

Kādām batuta funkcijām jāpievērš uzmanība


Rāmis – batuta rāmis ir tā svarīgākā daļa un tie parasti tiek izgatavoti no cinkota tērauda (process, kura laikā metāls tiek pārklāts ar materiālu, kas to aizsargā pret rūsu) un labākas kvalitātes batutiem būs rāmis ar pret rūsas aizsardzību gan no iekšpuses, gan ārpuses.

batuts

Rāmji, kam ir pulvera pārklājums varētu būt lētāki, bet nodrošina daudz mazāku aizsardzību pret rūsu. Vājākā rāmja daļa var būt vieta, kur tā balsti ir pievienoti pie rāmja. Vairumam batutu šie balsti ir piemetināti pie batuta rāmja, bet metinājums var būt sliktas kvalitātes un pat laba metinājuma kvalitāte var laika gaitā ieplaisāt un padarīt batutu nelietojamu.

Batuta matracis un atsperes

Batuta matracim ir jābūt spēcīgam un nodilumizturīgam. Tam arī jābūt maigam, kad lietotājs pret to atsitas ar kailu ādu. Labākas kvalitātes batutos tiek izmantoti matrači, kas izgatavoti no polipropilēna, kas ir izturīgs pret UV stariem un kalpos vairākus gadus, neskatoties uz tiešu saules staru iedarbību. Arī atsperes ir pakļautas saules staru iedarbībai un materiāls, ko izmanto daudzi ražotāji, sāks bojāties pēc gada lietošanas.

Batuta atsperu skaits

Atsperu skaits – ražotāji parasti norāda, cik daudz atsperu tiek izmantots katram batutam, ko tie pārdod. Lielākiem batutiem būs vairāk atsperu nekā mazākiem. Tomēr, salīdzinot līdzīgu izmēru batutus no dažādiem ražotājiem, batuts ar lielāko skaitu atsperu ne vienmēr ir labākais vai visspēcīgākais. Atsperu skaits, kas nepieciešams optimālai batuta darbībai ir saistīts ar lietotāja svaru. Liels atsperu skaits nozīmē, ka batuts nebūs tik atsperīgs, ja pa to lēkās mazs bērns ar mazu svaru. Šaubu gadījumā jautājiet pārdevēja padomu.

Batuta vara ierobežojums

Batuta svara ierobežojums ir svarīgs.  Vairumam batutu būs noteikts maksimālais svara ierobežojums tā drošai lietošanai. Svara robeža parasti ir ap 100 kg, kam vajadzētu būt pietiekami vairumam ģimeņu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close
search

Hi, guest!

settings

menu